Yurtdışı Öğrenci Programı: Aiesec ile Kendinizi Keşfedin


İlk yazımda dünyanın en büyük öğrenci organizasyonu olan Aiesec’ten bahsedeceğim.

Aiesec Nedir?

Aiesec’in kuruluşu 2. Dünya savaşı sonrasına dayanmaktadır. 1948 yılında, 7 üniversiteli gencin bir araya gelmesi ve bu gençlerin tüm dünyadaki diğer üniversiteli gençleri bir araya getirmek ve kültürlerarası etkileşimi sağlamak hayali ile kurulmuştur.

Aiesec’te profesyonel staj imkanı bulabilir, gönüllü olarak sosyal sorumluluk projelerine katılabilirsiniz. Aiesec, sivil toplum kuruluşları ile şirketleri bir araya getirerek üniversiteli öğrencilerin ve mezunların, yurtdışındaki iş imkanlarını keşfetmesini sağlarken, sosyal sorumluluk projeleri ile gençlerin kendi potansiyelini keşfetmelerine yardımcı olur.

Kimler Katılabilir?

18-30 yaş arası üniversite öğrencileri ve mezunları bu organizasyona başvurabilir.

Katılım için Gerekenler:

Aiesec websitesine girip, size uygun olan projeyi seçip doldurmanız ve projenizi seçtikten sonra mülakata katılmanız gerekmektedir.

Kendinizi Nasıl Keşfedecek ve Geliştireceksiniz?

Aiesec ile belki de dünyanın bir ucundaki bir ülkede hiç tanımadığınız bir kültürle tanışacak ve kendi kültürünüzü onlara tanıtırken siz de farklı kültürlerden birçok şey öğreneceksiniz. Bu sayede kendi sınırlarınızı keşfedecek, hatta zorlayacak ve potansiyelinizin farkına varacaksınız. Bu global tecrübeyi edinirken değişime ve gelişime açık olmayı, dünyaya farklı açılardan bakmayı öğreneceksiniz. Aiesec’te kendinize uygun projeyi her zaman bulabilirsiniz.

Aiesec 3 farklı organizasyondan oluşur:

•Global Talent

•Global Volunteer

•Global Entrepreneur.

Global Talent, 6 ile 78 haftaya kadar sürer. Bu projeler sayesinde yeteneğinize ve alanınıza uygun profesyonel şirketlerde staj imkanı bulabilirsiniz.

Global Volunteer ise 6 ile 12 hafta arası sürer ve bu projede tamamen gönüllülük esastır. Projenin amacı katıldığın projedeki insanlarla kültür etkileşimini sağlamak, onlara etki etmek ve bu sayede kendi potansiyelinin de farkına varmaktır.

Global Entrepreneur projesi ise tamamen girişimci ruhuna sahip olanlar için! Bu projede takım lideri olarak projeni geliştirir ve tempolu çalışmanın heyecanını yaşarsın. Bu proje de 6 ile 12 hafta sürer.

Aiesec’in Size Faydası

Aiesec ile birçok sosyal yardım projelerine katılırken, iş fırsatları da bulabilirsiniz. Aiesec ile projeye katılan kişilerin projeye katıldıktan sonra kendine güvenen, liderlik yeteneğine sahip ve çözüm odaklı bireyler haline geldiği görülmüştür. Yurtdışı imkanı ile global deneyim kazanırken yabancı dilinizi de geliştireceksiniz.

 

 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

 


Sümeyye Muhsinoğlu

Senin Tepkin ne?

MUTLU MUTLU
0
MUTLU
ŞAŞKIN ŞAŞKIN
0
ŞAŞKIN
ÜZGÜN ÜZGÜN
0
ÜZGÜN
HAVALI HAVALI
2
HAVALI
KALP KALP
2
KALP
DÜŞÜNEN DÜŞÜNEN
1
DÜŞÜNEN

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: