Shazam karakterini Thor serisinden aşina olduğumuz Zachary Levi canlandırıyor.

Vizyonda Ne Var? – SHAZAM! 6 Güç


DC’nin merakla beklenen filmi Shazam! 6 Güç geçtiğimiz günlerde vizyona girdi. Aquaman’in başarısından sonra Shazam karakterinin beyaz perdeye nasıl aktarılacağı merak konusuydu. Yönetmenliğini David F. Sandberg’in üstlendiği Shazam! 6 Güç filmini sizler için inceliyoruz.

Not: Yazımızda spoiler yoktur!

Shazam Kimdir?

Shazam ya da gerçek adıyla Billy Batson küçük yaşlarda ailesini kaybetmiş kimsesiz bir çocuk. Defalarca koruyucu aileler tarafından evlat edinilse de Billy annesini aramaktan vazgeçmez ve sürekli evden kaçar. Sorunlu kişiliğinden dolayı başı bir çok kez belaya girse de henüz reşit olmadığından koruyucu ailelerle yaşamaktan başka şansı da yoktur. Billy’i evlat edinen son ailenin baktığı beş kimsesiz çocuk daha vardır. Bu çocuklardan Freddy ile yakın arkadaş olur.

Billy Batson ve Freddy Freeman

Bir gün metroda seyahat ederken karşısına antik çağlardan bir büyücü çıkar. Büyücü çok yaşlıdır ve güçlerini 7 Günahla savaşabilecek genç birine aktarmak istemektedir. Billy’e adını söylediği anda süper kahramana dönüşme gücü verir. Ancak 14 yaşındaki Billy, Shazam’a dönüştüğünde yetişkin bir birey olur.

Shazam karakterini, Chuck dizisi ve Thor serisinden aşina olduğumuz Zachary Levi canlandırıyor.

Filmde Billy bir yandan okulu, ev ödevleriyle uğraşırken bir yandan da güçlerini kontrol etmeyi öğrenip kötülerle savaşıyor.

Shazam! Ne Demek?

Shazam’ın bir sözcük anlamı yok.

Solomon’un bilgeliği
Herkül’ün gücü
Atlas’ın dayanma kabiliyeti
Zeus’un kudreti
Aşil’in cesareti
Mercury’nin hızı kelimelerinden oluşuyor.

Shazam! 6 Güç Gişede Ne Durumda?

100 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen Shazam’ın  gişesi maalesef DC evreninin en düşük açılışını yaptı. Ancak henüz yeni vizyona girdiği için kesin bir yorum yapmak için erken. Zira DC’nin son başarısı Aquaman’in de açılış gişesi düşük olmasına rağmen daha sonra çok büyük bir başarıya ulaşmıştı.

Diğer DC filmlerinin kasvetli havasına bakıldığında eğlenceli ve renkli bir film olan Shazam! 6 Güç bu yönüyle hem beğenildi hem de eleştirildi. Ancak komedi filmi tadında ilerlemesi sadece süper kahraman filmi hayranları için değil komedi severler için de dikkat çekici.

Filmin Türkçe altyazılı fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

 

 


Elif Nur Özdoğru

Senin Tepkin ne?

MUTLU MUTLU
1
MUTLU
ŞAŞKIN ŞAŞKIN
1
ŞAŞKIN
ÜZGÜN ÜZGÜN
0
ÜZGÜN
HAVALI HAVALI
1
HAVALI
KALP KALP
2
KALP
DÜŞÜNEN DÜŞÜNEN
0
DÜŞÜNEN

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.