#ÖtekiSpor Super Bowl NFL Finali


Pazarı pazartesiye bağlayan gece gerçekleşen NFL finalinde, adeta finallere ambargo koyan New England Patriots ile çok iyi bir sezon geçiren Los Angeles Rams takımları karşı karşıya geldi. Başından sonuna kadar iki takımın da ofansların çok işleyemediği, sayı bakımından bekleneni karşılamayan, seyircileri pek heyecanlandırmayan bir maç oldu. Patriots, sahadan 13-3 galip ayrıldı. Böylelikle New England Patriots son 10 yılda oynadığı 5 Super Bowl’un 3’ünü kazanmış oldu.

Her iki takım da sayı bulmakta zorlanırken ilk yarıda New England Patriots, bir miktar daha şanslı oldu ve kullandığı iki field goalden birini sayıya çevirip, ilk yarıyı 3-0 önde kapatmayı başardı. Maçtaki defanslar öylesine iyiydi ki Rams defansı, Brady’nin ilk pasını interceptionla sonuçlandırırken Patriots defansı, Rams’in ilk hak almasına bile izin vermedi. Maçta üst üste tam 8 punt vuran Rams, bir süper bowlda üst üste en çok punt vuran takım oldu.

Her yıl olduğu gibi devre arası şovunda yıldız isimler sahnedeydi. Maroon 5’in sahne aldığı devre arası şovuna Big Boi ve Travis Scott da konuk olarak katıldı.

İkinci yarıda Patriots ofansı, 2 sene önce müthiş bir top tutarak adeta kendilerini şampiyonluğa taşıyan Edelman önderliğinde kendine geldi. Maçın geri kalanında aradığı TD’yi Sony Michel’le bulan Patriots, durumu 10-3’e getirdi. Açıkçası maçtan düştüğü çok belli olan ve pek de iyi olmayan Rams ofansı, maçın geri kalanında da bir varlık gösteremedi. Maçın sonlarında açılışı yapan kicker Gostkowski, kapanışı da kendi yaptı ve nihai maç skorunu belirleyen field goal sayısını yaptı. Maçın en değerli oyuncusu (MVP) ödülünü Patriots’tan Edelman alırken Patriots, kupaya uzanan taraf oldu.

Patriots kazandığı 6. Super Bowl ile en çok Super Bowl kazanan takım ünvanında Steelers’in ortağı oldu.

Süper Bowl yıllardır dünyanın en çok izlenen spor organizasyonlarından biri. Super Bowl’un izlenmesi aynı zamanda yayıncı kuruluşa inanılmaz bir reklam geliri sağlamakta. https://www.cnnturk.com/video/dunya/super-bowlda-rekor-reklam-geliri haberine göre reklamların 1 saniyesinin ortalama 173.000 dolar olduğunu söyleyebiliriz.


Ali

Senin Tepkin ne?

MUTLU MUTLU
0
MUTLU
ŞAŞKIN ŞAŞKIN
0
ŞAŞKIN
ÜZGÜN ÜZGÜN
0
ÜZGÜN
HAVALI HAVALI
0
HAVALI
KALP KALP
0
KALP
DÜŞÜNEN DÜŞÜNEN
0
DÜŞÜNEN

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.