Netflix’in Yeni İnteraktif Dizisi You vs. Wild


Netflix’in ilk interaktif yapımı olan Black Mirror: Bandersnatch çok büyük ilgi görmüştü. Bir bölümlük bu hikayede izleyici karakterin seçimlerini yapıyor, sonunu kendisi belirliyordu. Bandersnatch, güzel yorumlar alırken aynı zamanda çok da eleştirilmişti. Ancak bütün eleştirilere rağmen tüm dünyada büyük rağbet gördü ve Netflix, interaktif yapımlarını bir tık öteye taşımaya karar verdi.

Bu yüzden ünlü hayatta kalma uzmanı Bear Grylls’in başrolünde olduğu “You vs. Wild” adlı interaktif dizisini yayınlamaya karar verdi.

Kendi programında çeşitli alanlarda hayatta kalma becerilerini izleyicilere gösteren Bear Grylls’in ne yapacağına bu sefer izleyiciler karar verecek. Grylls’in vahşi doğada ne yiyip, nereye gideceğine karar verip yol göstereceğimiz dizide, kısacası hayatta kalıp kalamayacağı tamamen biz izleyicilerin elinde olacak.

You vs. Wild dizisinden bir sahne. Bear Grylls elindeki böceği yiyip yemeyeceğini izleyiciye soruyor.

Mağaralar, çöller ya da dağlık alanlar gibi kötü yaşam arazilerinde oluşturulmuş toplam sekiz bölümlük bu dizide aşağı atla ya da yukarı zıpla gibi seçeneklerle kurtuluşa ulaşmaya çalışmamız amaçlanmış.

Netflix’in interaktif yapımlara önem vermesinin sebebinin izleyicilerin seçimlerine göre analiz yapıp kişiye özel pazarlama taktikleri kullanmayı amaçlaması olarak görülüyor. Yani dizide seçtiğimiz seçeneklere göre izlediğimiz yapımlarda bize özel ürün yerleştirmelere denk gelebiliriz. Bu da pazarlama ve büyük veri açısından boyut atlamaya yardımcı olabilir.

10 Nisan’da yayınlanacak dizinin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.


Elif Nur Özdoğru

Senin Tepkin ne?

MUTLU MUTLU
1
MUTLU
ŞAŞKIN ŞAŞKIN
0
ŞAŞKIN
ÜZGÜN ÜZGÜN
0
ÜZGÜN
HAVALI HAVALI
0
HAVALI
KALP KALP
0
KALP
DÜŞÜNEN DÜŞÜNEN
0
DÜŞÜNEN

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.