B3A61F4B-CE47-43DB-A435-B0C05A2D866A.gif

Ne İzleyelim? (Şubat Ayı Dizi Önerileri)


Geleneksel “Ne izleyelim” serimizin yenisi, şubat ayı dizi önerileri yeniden beş adetten oluşan küçük bir liste ile karşınızda.

İyi okumalar, iyi seyirler diliyoruz.

1- You (2018-…)

Bu sıradan bir aşk hikayesi değil! Hepimiz bazen, ilk görüşte aşka inanırız ve aşık olduğumuz kişi için her şeyi yapmaya hazırızdır. Fakat, iş takıntılı boyuta ulaşınca neler mi olur? Buyurun, sizi şöyle alalım.

You, 2018’in son aylarında Netflix orijinal dizisi olarak yayınlandı. İlk sezonunda ve halen devam ediyor. Joe; biraz gizemli, oldukça zeki, kitap dükkanı sahibi genç bir adamdır. Beck ise; yazar olmak isteyen, kimlik arayışında ve çokça sırrı olan güzel sanatlar öğrencisi genç ve güzel bir kadındır. Joe ilk görüşte Beck’e aşık olmuş, ancak zamanla bu aşk takıntılı hale gelmiştir ve Beck için her şeyi yapmaya hazırdır. Joe, Beck ile ilgili tüm ayrıntıları keşfetmeye çalışırken kendisinin de tehlikeli yanlarını keşfediyor. Beck ise daha yüzeysel yaşıyor gibi görünse de derinlerinde kimsenin bilmediği ve tanımadığı biri var.

Bu dizi tam olarak aşkın ne kadar tehlikeli ve takıntılı boyutları olabileceğini bize gösteriyor. You klişelerden uzak, farklı hikayesiyle ve gizemiyle kendisine çeken sürükleyici bir dizi. Yeni sezonu yayınlanmadan önce yakalayın deriz.

2- Sense8 (2015-2018)

Dünyanın 8 farklı yerinden, 8 farklı insanı konu alan bu dizi, sizi: ‘’Ben ne izledim az önce?’’ diye sorgulatacak. Gizemli bir şekilde birbirlerine bağlantılı olan bu 8 kişi, bu bağlantının nasıl olduğunu anlamaya çalışırken; aynı zamanda fark etmeden birbirlerinin hayatlarını da yaşıyor olacaklar. Bu diziyi anlatabilmek çok zor. En iyisi izleyip, kendiniz görün ve şaşırmaya hazır olun! İlk bölümlerde diziyi çözmek için uğraşabilirsiniz. Lakin, sonrasında diziyi merak edecek ve izlemek için sabırsızlanacaksınız. Ancak şunu söyleyebilirsiniz ki; bu sıradan bilim kurgu senaryolarından oldukça farklı. Kurgunun yanında sevgi ve empatiyi de bulacaksınız ki dizinin izlerken gülümseten yanı da bu. Şunu da belirtelim; bu dizide kullanılan müzikler muazzam!

Dizi 2015 yılında yayınlanmaya başladı ve iki sezon sürdü. Bilim kurguya yeni bir soluk getiren bu dizi ile birlikte Londra, Seul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago’ya da yolculuk yapacağız.

3- The Sinner (2017-…)

Genç bir anne, nedeni bilinmeyen öfke ve nefret ile doludur. Bir gün yaptığı bir hata ile her şeyle yüzleşmek zorunda kalacaktır. Bu süreçte yanında olan kişilere güvenmek konusunda tereddüt içindedir. Ancak içindeki şiddet, öfke ve korkunun nedenini açığa çıkarmak için buna mecburdur. Bill Pullman’ın canlandırdığı dedektif ile birlikte genç kadın, geçmişine doğru psikolojik bir yolculuğa çıkacaktır. Dedektif, genç kadına bu konuda oldukça yardımcı olacak ve sorunun kökeninin birlikte araştıracaklardır.

Dizi ilk bölümlerde ağır ilerlese de gizemi ile sizi kendine çekecek ve konuyu çözmek için bir an önce bitirmek isteyeceksiniz. Dizinin henüz iki sezonu yayınlandı ve her iki sezon da 8 bölümden oluşuyor.

4- Good Girls (2018-…)   

Hayatın getirdiği zorluklardan usanmış 3 kadını anlatan dizi için hem suç hem de komedi diyebiliriz. 3 kadının işledikleri suç başta masum ve haklı sebeplerle işlenmiş gibi görünse de ileride başlarına büyük belalar açacaktır. Dizi karakterlerinden Beth, kocasının onu aldattığını öğrenince adeta içindeki vahşi kadını ortaya çıkarmış ve tırnaklarını göstermeye başlamıştır. Ruby ise hasta kızı için her şeye göze almaya hazırdır. Annie’nin ise oğlunun velayetini almak için karşısında güçlü bir düşmanı vardır. Bu 3 kadının birlik olup hayat mücadelesini eğlenceli bir dille anlatan diziyi bir solukta izleyeceksiniz.

Dizinin 2 sezonu yayınlandı ve halen devam ediyor.

5- This is Us (2016-…)

This is Us, sıcacık bir aile dizisi. Aynı günde doğan 3 kardeş ve onların hayat hikayesini anlatan dizi abartıdan uzak, entrikasız, olaysız ve gürültüsüz bir dizi. Ancak bir çırpıda izleyeceğiniz bir dizi aynı zamanda. Dizinin ana karakterlerinden Jack, tam olarak ‘hopeless romantic’ diyebileceğimiz türden bir adam. Hem muhteşem bir baba hem de muazzam bir eş. Kevin ise popüler bir aktör. Ancak bu gidişattan memnun değil. Kendini bulamamış olan Kevin, daha büyük adımlar atarak içinde hissettiği boşluğu doldurmanın yollarını arıyor. Kate fazla kilolarıyla savaşmanın yeni yollarını arıyor ama her zaman güçlü bir savaşçı değil. Bu durumdan psikolojisi çoğu zaman kötü etkilense de mutlu olmanın sadece kilo vermek ile ilgili olmadığını görüyor. Bu grupta Kate ve Kevin birbirlerine oldukça destek çıkıyorlar ama geride kalan bir kişi daha var: Randall. Randall; başarılı bir iş adamı, mutlu ve yolunda giden bir hayatı var. Ancak işler her zaman da istediği gibi gitmiyor. Dizi hem günümüzden hem de geçmişten kesitler sunarak olay örgüsünü tamamlıyor.

Dizinin şu ana kadar 3 sezonu yayınlandı. Ancak eminiz ki tüm sezonları bir solukta izleyip, bitireceksiniz.


Sümeyye Muhsinoğlu

Senin Tepkin ne?

MUTLU MUTLU
5
MUTLU
ŞAŞKIN ŞAŞKIN
0
ŞAŞKIN
ÜZGÜN ÜZGÜN
0
ÜZGÜN
HAVALI HAVALI
1
HAVALI
KALP KALP
7
KALP
DÜŞÜNEN DÜŞÜNEN
0
DÜŞÜNEN

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.