Ne Dinleyelim? (Mart Ayı Müzik Önerileri)


Geleneksel ‘Ne Dinleyelim’ serimize Şubat ayında kaldığımız yerden devam ediyoruz… Yeni listemiz ile karşınızdayız.

İyi okumalar, iyi dinlemeler…

1- Chainsmokers, Coldplay – Something Just This

Lise yıllarımızın aşkı Coldplay’in Chainsmokers ile olan iş birliği ile ortaya çıkmış, ruh halinize göre şekil alan şarkı. Otobüste giderken, arabaya atlayıp tatile giderken, ders arası vermiş enerji getirecek o şarkı ararken dinleyebileceğiniz şarkı, bu şarkıdır. Şu sözleri ise pek güzeldir:

Where’d you wanna go?

How much you wanna risk?

I’m not looking for something

With some superhuman gifts

Just something I can turn to

Somebody I can kiss

I want something just like this

2- Hozier – Take Me To The Church

Sözleri ile çok şey düşündüren ve hayal ettiren bir Hozier şarkısı. ABD’de 2 numaraya kadar yükselen şarkı, 2015 yılında BBC Music Award tarafından da yılın şarkısı seçildi. İrlandalı genç sanatçı 2016 yılında ülkemizde konser vermişti. Ayrıca sözleri ve klibi ile ilgili en fazla yorum yapılan şarkılardan biri olabilir. Şöyle bırakalım bir de siz dinleyip yorumlayın;

3- Jamie Lawson – Wasn’t Expecting That

Dinlerken insanı yormayan, müziği ile ise sanki sahil kenarındaymışsınız da rüzgar yüzünüze hafif hafif çarpıyormuş gibi hissettiren bir şarkı. Aynı zamanda adına uygun bir şekilde klip sonu olan bir şarkı.

4- Rag’n’Bone Man – Human

Bu şarkıyla motive olup insanlara: “I’m only a human after all.” demek istediğim zamanlar olmuyor değil. Sözleri ve müziğinin olduğu kadar klibinin de etkileyici olduğu şarkımızı buraya bırakalım.

5- Hey Douglas – Leylim

Hey Douglas Veyasin’in yan projelerinden biri olarak ortaya çıktı. Eski, nostaljik şarkılar günümüzün yeni gelişen müzik tarzı ile birleştirilip muazzam bir bütün haline geldi. Ben böyle birleşimleri kendi adıma çok beğeniyorum. Hem bu yeni müzik tarzı ile de zamanın bilinmeyen şarkılarını dinlemiş veya hatırlamış oluyoruz.

6- Can Bonomo – Kal Bugün

Can Bonomo, benim için her zaman kaliteli şarkı yapan bir müzisyen olmuştur. Konserlerindeki deli dolu hareketleri, içine sığmayan enerjisi ile samimiyetini dinleyicilerine yansıtıyor. Şarkılarının sözleri, anlamlı ve müziklerinin kaliteli olması da işte bu yüzden!

7- Umut Kaya – Mor Yazma

Eskilerden enerjik bir şarkı ararken rastladım bu şarkıya. Dinlerken çok keyif aldığım bir şarkı. Yıllar sonra bile hala kendini dinleten ve dinlerken bahar gelse de dinlesek dedirten şarkıyı Mart’ın gelişi ile dinlemeye başlayabilirsiniz 🙂

8- Ezgi’nin Günlüğü – Hişt

Bu şarkının sözlerinin naifliği ve müziğinin güzelliği ile direk sizi baş başa bırakalım!


Sümeyye Muhsinoğlu

Senin Tepkin ne?

MUTLU MUTLU
4
MUTLU
ŞAŞKIN ŞAŞKIN
0
ŞAŞKIN
ÜZGÜN ÜZGÜN
0
ÜZGÜN
HAVALI HAVALI
4
HAVALI
KALP KALP
2
KALP
DÜŞÜNEN DÜŞÜNEN
0
DÜŞÜNEN

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: