Love, Death & Robots Hangi Bölümler İyi?


Netflix’in yeni “Antoloji Dizisi” Love, Death & Robots, geçtiğimiz günlerde yayımlandı. Tim Miller ve David Fincher’in yapımcılığını üstlendiği bu animasyon dizisinde en beğendiğim 5 bölümü sizin için sıraladım.

5- Yardım Eli – Helping Hand

Uzayda görevde olan bir kadının hikayesine odaklanıyoruz. Gemi ile ilgili bir görev için çıktığında uzay çöplüğü başına bela oluyor ve oksijen tüpünde sorun yaşıyor. Bir insanın hayatta kalmak için ne kadar ileri gidebileceğini gözler önüne seriyor.

 

4- Tanık – The Witness

Bu animasyonda baş kahramanımız bir cinayete tanık oluyor. Ardından bir kovalamaca hikayesi izliyoruz.

3- Yoğurt Dünyayı Ele Geçirdiğinde – When The Yogurt Took Over

Bu bölümde ise bilim insanları yoğurta bilinç vermeye çalışıyorlar. Başaramadıklarını düşünürken bir gün bir süt konuşmaya başlıyor ve siyasi bir zihin olarak insanlara akıl vermeye başlıyor.

 

2- Zima Mavisi – Zima Blue

Bu bölüm ise Zima Blue isimli bir sanatçının en büyük eserim dediği, eserini halka açmasına yakın bir tarihte geçiyor. Yıllar sonra bir gazeteciye röportaj vermeyi kabul edip, kendi geçmişini anlatmak isteyen Zima Blue’nun eserlerindeki imza olay ise tablolarında git gide baskın hale gelen Zima Mavisi figürü.

 

1- Aquila Yarığı’nın Ötesinde – Beyond The Aquila Rift

Bu bölümde ise birkaç yanlış hesaplama sonucu gitmek istedikleri noktadan çok çok uzaklaşan bir uzay mürettebatının hikayesine tanık oluyoruz. Hikaye hakkında ne desem bölüm hakkında sürpriz kaçıran olacakmış gibi hissettiğim için susuyorum ve sizi bölümü izlemeye davet ediyorum.

 

Bonus Bölüm: Buzul Çağı – Ice Age

Bu bölüm diğer bölümler kadar etkileyici olmayabilir ama kesinlikle serinin iyi bölümlerinden. Zaten ben bu bahsettiğim bölüm dışında diğer bölümleri bayağı standart buldum. O yüzden Buzul Çağı’ndan da bahsetmek gerek. Buzul Çağı bölümünde ise bir çift yeni bir eve taşınıyor. Evin eski sahipleri ise onlara eski bir buzdolabı bırakmış. Buzdolabını açtıklarında güzel bir sürpriz ile karşılaşıyorlar.


Ferdi Özcan

Senin Tepkin ne?

MUTLU MUTLU
0
MUTLU
ŞAŞKIN ŞAŞKIN
0
ŞAŞKIN
ÜZGÜN ÜZGÜN
0
ÜZGÜN
HAVALI HAVALI
0
HAVALI
KALP KALP
0
KALP
DÜŞÜNEN DÜŞÜNEN
0
DÜŞÜNEN

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.