Lorenzo De Finti Quartet – Love Unknown / 24 Nisan


Akbank Sanat, Caz Günleri Konseri kapsamında 24 Nisan Çarşamba günü Lorenzo De Finti Quartet’i konuk ediyor. Öğrencilere 10 TL olan bu konseri kaçırmayın. Akbank Sanat’ın etkinlik sayfasından yaptığı açıklama ise şöyle:

“Love Unknown bir müzik mücevheri ve her ciddi koleksiyona mutlaka dahil edilmesi gereken bir albüm olarak görülebilir. Büyüleyen ve cezbedici bir albüm.
Üst üste dinleme arzusu uyandırıyor.” David Fishel

Daha önce, Beyond The Desert (1998), Groove Connection (2005), Colors of Life (2013), We Live Here (2016) albümlerini yayımlamış olan Lorenzo de Finti, dörtlüsüyle kaydettiği 2018 albümü “Love Unknown”un tanıtım turnesi kapsamında Akbank Sanat’ta.

Beş yaşında piyano öğrenip, on bir yaşında konserler vermeye başlayan Lorenzo de Finti; Milano Verdi Konservatuarı’nda eğitim gördükten sonra, Boston’daki ünlü Berklee College of Music’te Gil Goldstein ile çalıştı ve Eric
Marienthal, Frank Gambale, Alex Acuña, Ernestico Rodriguez, Frank Gambale, M. Abrams, The Harlem Gospel Singers gibi isimlerle işbirliği yaptı. Basçı Stefano Dall’Ora; Lee Konitz, Astor Piazzolla, Richard Galliano ve
Jan Garbarek’e eşlik etmiş olan usta bir müzisyen. Baterist Marco Castiglioni uzun süre RAI Orchestra of Milan’ın önde gelen bir müzisyeni oldu. İsviçre’nin önde gelen trompetçilerinden Matthias Spillmann, kendi üçlüsü yanı sıra MATS-UP, Grünes Blatt, Im Wald, Woodlander gibi projelere sahip. Lorenzo de Finti, piyano çalma ve piyanonun teknik özellikleri üzerine İtalya, İspanya, İsviçre ve Almanya’da masterclass’lar vermekte, Lugano’da Rete Due’deki kendi caz ve klasik müzik radyosunda önemli müzisyen ve müzikologlarla söyleşiler yapmaktadır.

Özet:

  • Tarih: 24 Nisan Çarşamba
  • Saat: 20:00
  • Yer: Akbank Sanat

Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.


istanbulapp

Senin Tepkin ne?

MUTLU MUTLU
0
MUTLU
ŞAŞKIN ŞAŞKIN
0
ŞAŞKIN
ÜZGÜN ÜZGÜN
0
ÜZGÜN
HAVALI HAVALI
0
HAVALI
KALP KALP
0
KALP
DÜŞÜNEN DÜŞÜNEN
0
DÜŞÜNEN

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: