Bilgimize Bilgi Katacağımız Ücretsiz İnternet Hizmetleri


Bu yazımızda öğrenci dostu, bilgimize bilgi katacağımız ücretsiz internet hizmetlerini derledik. Ne demişler: “Bedava sirke baldan tatlıdır.” Hem işin içinde öğrenmek ve kendini geliştirmek olunca biz orada olmalıyız. Peki nedir bu hizmetler? Hadi beraber bakalım:

1- Google Arts & Culture

Google yine bizi düşünmüş ve ücretsiz bir, sanat ve kültür sitesi kurmuş. Bu siteden hem güncel haberlere ulaşabiliyor hem de oturduğunuz yerden müzeleri gezebiliyorsunuz.

https://artsandculture.google.com/

 

2- Türkiye Bilimler Akademisi – Ulusal Açık Ders Malzemeleri

Türkiye Bilimler Akademisi zamanında bir site yapmış ve birçok dersten konuları herkesin kullanımına açmış. Uzun zamandır güncellenmiyor gibi duruyor ama hem derslerinize yardımcı olabilecek içerik bulabilirsiniz hem de genel kültür olarak kendinizi geliştirmek isterseniz de bir kaynak olabilir.

http://www.acikders.org.tr/

 

3- Udemy

Ücretli eğitim olmasına rağmen sadece ücretsiz eğitimlerle bile bilginize bilgi katabilirsiniz. Hatta indirim dönemlerini yakalamaya çalışırsanız bazı ücretli eğitimleri de ücretsiz yakalayabilirsiniz. Küçük bir not olarak da Udemy’nin bir Türk girişimi olduğunu belirtelim.

https://www.udemy.com/

 

4- Paperity

Dünya çapında 8 bin farklı dergiden 2 milyonu aşkın makale barındıran Paperity, kendini geliştirmek isteyenler için mükemmel bir kaynak.

https://paperity.org/

 

5- ÜniKumbaravan

Üniversite öğrencilerinin kendilerini sosyal ve kültürel alanlarda geliştirmeleri için yapılmış bu girişim, öğrencilere ücretsiz kitap ve bilet sağlıyor. Twitter sayfalarını takip edip, çekilişlere katılıp, ücretsiz olarak etkinliklere gidebilirsiniz. Twitter sayfaları için buraya tıklayabilirsiniz.


Ferdi Özcan

Senin Tepkin ne?

MUTLU MUTLU
0
MUTLU
ŞAŞKIN ŞAŞKIN
0
ŞAŞKIN
ÜZGÜN ÜZGÜN
0
ÜZGÜN
HAVALI HAVALI
1
HAVALI
KALP KALP
0
KALP
DÜŞÜNEN DÜŞÜNEN
0
DÜŞÜNEN

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: