Blankmeyer Harvard’ı Bırakmanın Doğru Karar Olduğunu Nasıl Anladı?


31 yaşındaki CFO Andrea Blankmeyer, Harvard işletme bölümünü bırakmanın kendisi adına ne kadar doğru bir karar olduğunu açıklıyor.

Harvard’da herhangi bir bölüm okurken, okulu bırakmak bir kişinin alacağı en zor kararlardan biri olabilir. Çünkü okul, dünyadaki en prestijli okullardan birisi. Her yıl 10 bin başvuran kişi arasından sadece %11’i bu okulda okuma şansını elde edebiliyor. Ancak Andrea Blankmeyer için bu seçici okulu bırakıp, finans kariyerine başlamak doğru bir karardı.

Okulu bıraktığı yaz dönemi Blankmeyer, SoFi adlı bir girişimde staja başlamıştı ve finans kariyerine ilk adımını burada attı. Bundan önceki 4 sene boyunca Bain&Company şirketinde yardımcı danışman olarak çalışmıştı. SoFi’deki kariyeri başarılıydı. Bu sebeple girişim, ona tam zamanlı bir iş teklifinde bulundu. Bunun üzerine Andrea Blankmeyer okulu bırakıp, girişimde devam etmeye karar verdi.

“Bu işi, daha önce yaptığım her işten daha enerjili bir halde yaptığımı fark ettim. Her sabah uyandığımda işe gitmek için daha istekliydim.” diyor. Andrea Blankmeyer, Business Insider‘a. ‘Açıkça şunu fark ettim. Eğer işi kabul etmeyip, okula dönseydim; içimde hep bir fırsatı kaçırdığımı düşünecektim.”

 

Bu haber, Business Insider‘dan çevirilmiş olup, yazı içinde orijinal gönderinin linki konulmuştur.


Ferdi Özcan

Senin Tepkin ne?

MUTLU MUTLU
1
MUTLU
ŞAŞKIN ŞAŞKIN
1
ŞAŞKIN
ÜZGÜN ÜZGÜN
0
ÜZGÜN
HAVALI HAVALI
2
HAVALI
KALP KALP
0
KALP
DÜŞÜNEN DÜŞÜNEN
0
DÜŞÜNEN

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.