Aliexpress’ten Alabileceğiniz 10 Ucuz Ürün


1- Gözlük*

Maksimum 30 TL’ye bulabileceğiniz birbirinden güzel gözlükler var. Tabii güneşten koruma amaçlı değil de aksesuar olarak kullanmanız gerekiyor.

 

2- Aksesuar (Piercing*, küpe, kolye, yüzük…)

Pasajlarda 15 TL’ye satılan çelik piercingler, aliexpresste 1,5 TL.

 

3- Peluş Oyuncak*

25 TL civarında bulabileceğiniz bu sevimli oyuncakları isterseniz yastık olarak kullanabilir, isterseniz çantanıza süs olarak takabilirsiniz. O kadar çok çeşit var ki…

 

4- Kırtasiye Ürünleri (Kalem*, post-it*, not defteri…)

Çeşitli websitelerde ya da mağazalarda 10-20 TL’ye satılan tasarım harikası kalemler ve stickerlar, aliexpresste çoğu zaman 5 TL’yi geçmiyor.

 

5- Telefon Kabı*

Aklınıza gelebilecek her türlü desen ve renk, en fazla 15 TL’ye aliexpresste.

 

6- Küçük Elektronik Aletler (Şarj aleti*, usb, sd kart okuyucu*…)

Özellikle çoklu-giriş şarj adaptörleri: “benim şarjım daha az, sen sonra şarja takarsın.” muhabbetini başlamadan bitiriyor. Hem de sadece 20 TL’ye. SD Kart okuyucuları ise 2,5 TL.

 

 

7- Kozmetik Ürünleri (Takma tırnak, glitter*, makyaj fırçaları)

Doğrudan yüzünüze süreceğiniz ürünleri Aliexpress’ten almanızı önermiyorum ancak, özellikle tırnak süsleme sanatı için satın alabileceğiniz ürünler çok çeşitli ve çok ucuz. Makyaj fırçaları ya da süngerleri de yorumlara bakılarak alınabilir. Bu görseldeki set, 10 TL’den daha ucuz örneğin.

 

8- Lamba*

Perpa’da 60 TL’ye satılan LED lambalar, Aliexpress’te 25 TL civarında. Zevkinize göre bulabileceğiniz gece lambaları, dekoratif ışıklar da mevcut.

 

9- Ev Dekorasyonu (Minyatür*, biblo, metal dekorlar*…)

Yaşadığı yerin güzel görünmesini isteyenlerdenseniz, Aliexpress’te 20 TL bile harcamadan birçok dekor ürünü alabilirsiniz.

 

10- Cüzdan*, makyaj çantası, kalem kutusu*…

Köstebek gibi mağazalarda satılan cüzdan, kalem kutusu gibi ürünlerin de asıl çıkış noktası Qliexpress… Özellikle bu senenin modası olan saydam, holografik* çantalar, Türkiye fiyatının yarısına satılıyor neredeyse. Yukarıdaki diğer ürünler gibi, bu maddedeki ürünler de 25 TL’yi geçmiyor.

 

 

 

NOT: Şu an Türkiye’de gümrük vergi limiti 22 eurodur. Yani alacağınız 1 parça ürün 22 euro altında olduğu sürece ürününüz gümrüğe takılmıyor. Gelmeyen ürünlerin tutarını ise aliexpress iade ediyor. Yani, bu yazıdaki ürünleri sipariş etmek isterseniz endişe etmeniz gerektirecek bir durum yok. Görsellerdeki tüm ürünlere, yıldız*lı kelimelere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 


İlay Tokdemir

Senin Tepkin ne?

MUTLU MUTLU
2
MUTLU
ŞAŞKIN ŞAŞKIN
0
ŞAŞKIN
ÜZGÜN ÜZGÜN
0
ÜZGÜN
HAVALI HAVALI
1
HAVALI
KALP KALP
0
KALP
DÜŞÜNEN DÜŞÜNEN
0
DÜŞÜNEN

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: